PDF Drukuj Email

 

Biblioteka Publiczna w Łochowie z dniem 01.04.2008r. funkcjonuje jako samodzielna jednostka kultury,została  wpisana do rejestru instytucji kultury i posiada status instytucji kultury.

 

 Od 01.09.2020 r. dyrektorem  biblioteki jest  Katarzyna Zgoda

 

Pracownicy Biblioteki w Łochowie:

 

Anna Baranowska    -       Bibliotekarz

Katarzyna Tryc        -       Bibliotekarz

Beata Załecka         -       Bibliotekarz

 
 

w filii bibliotecznej w Kamionnie:

 
Beata Jasińska   -           Bibliotekarz


 

w filii bibliotecznej w Ogrodnikach:

 
Wioleta Matera   -           Bibliotekarz


 

w filii bibliotecznej w Ostrówku:
 

Monika Pawelska      -       Bibliotekarz

 

 


 

Oferta biblioteki w Łochowie to ponad 18000 woluminów . Znajdziemy tutaj książki z literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin wiedzy.
 

Na miejscu w czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego: słowników, encyklopedii, poradników, atlasów, informatorów. Biblioteka dysponuje katalogami: alfabetycznym, tytułowym(dział dla dzieci) i  wg tablic UKD. Od kilku lat uzupełniamy systematycznie katalog komputerowy. Pracujemy w systemie bibliotecznym MATEUSZ. Dużym powodzeniem cieszy się kawiarenka internetowa. Do dyspozycji czytelników mamy 9 stanowisk komputerowych i 4 laptopy. Korzystanie z internetu jest bezpłatne.


W Ostrówku, Ogrodnikach i Kamionnej są nasze filie, których księgozbiór łącznie liczy ponad 23000 woluminów. Księgozbiory są co roku wzbogacane o nowości wydawnicze. Staramy się by każdy znalazł tu coś dla siebie ciekawego i interesującego do czytania.

 

Biblioteka Publiczna w Łochowie zaprasza do nowo wyremontowanego pomieszczenia czytelni. Czytelnia dysponuje 8 miejscami dla czytelników i 3 stanowiskami komputerowymi z dostępem do bezpłatnego Internetu.

 
Serdecznie zapraszamy Czytelników do korzystania z:
 
- bogatego księgozbioru / stale aktualizowanego/ : encyklopedii ogólnych i tematycznych, językowych, bibliografii, monografii, biografii, słowników, atlasów, leksykonów, poradników, roczników statystycznych, przewodników turystycznych.
- książek naukowych i popularno-naukowych z różnych dziedzin nauki i sztuki
- księgozbioru regionalnego
- czasopism

 

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA BIBLIOTEKI I JEJ FILII

ORAZ KORZYSTANIA Z JEJ BOGATEGO KSIĘGOZBIORU